Ar tikrai ankstyvas pavasaris?

Jau galvojau, kad šis pavasaris ankstyvas, bet matau kad praėjusiais metais jis buvo lygiai toks pat. Vienos dienos skirtumas nesiskaito, nes tada klevo sulą leidau vasario 23 d.

IMG_5712Šiuo pereinamuoju laikotarpiu gamta dar nelabai spalvinga. Žemė daugiausia pasidengusi pernykščiais lapais, sausa žole ar sudžiuvusiais augalų stiebais. Kurie kartais atrodo net labai dekoratyviai. Renkantiems vaistingųjų augalų šaknis puikus metas žvalgytis kur reikės kasti pasitraukus įšalui.

IMG_7773Atkaklūs ieškotojai jau atras ir pirmuosius pavasario žolynus. Kiek rausvai raudonais lapais šliaužioja tramažolės, dygliuotus, tarsi pūkais pasidengusius želmenis leidžia didžioji dilgėlė. Darželiuose rausvai žalius spyglius į saulę kelia tulpės. O kaip gi be snieguolių. Jos, kad ir pro sniegą, vos sušilusią žemę, kelia savo baltas galvas pasižvalgyti ar jau laikas busti ir kitiems augalams.

Pakėlus akis aukščiau, vaizdas dar linksmesnis – krūmų ir medžių pumpurai jau ruošiasi sprogti. Nespėsi pastebėti kaip gaivia žaluma pasipuoš beržų lajos, kaip sužaliuos tolumoje miškai.

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai