Henrikas Gudavičius „Gamtmeldžio sodas”
Baigiau skaityti Henriko Gudavičiaus „Gamtmeldžio sodą”. Perskaičiau gana greitai, o bendras vertinimas būtų 4/5. Nustebino knygos pradžia, nes tikėjausi iš karto skaityti apie gamtą kartu su autoriumi stebėti laukus, miškus ir paupius. Vietoj to – mane pralinksminę pasakojimai apie miestelio gyventojų kasdienybę ir epizodinius nutikimus. Vėliau kaip ir tikėjausi pereinama prie gamtinių pastebėjimų dienoraščio stiliumi, kurie detalūs, pateikiami tikslūs gyvūnų, bei augalų pavadinimai.
Tekste paminima nemažai kitų panašios ar susijusios tematikos lietuvių, rusų, amerikiečių autorių kūrinių. Dėl to skaičiau šalia pasidėjęs rašiklį ir vis žymėjausi radęs kažką įdomaus.
Kadangi ne per senei skaičiau Henry David Thoreau „Walden” kiek nustebino toks šio autoriaus pavardės pateikimas H. Gudavičiaus knygoje – Henris Toras. Tačiau paieškojus, paaiškėjo, kad toks sulietuvinimas naudojamas daug kur.
Mano pasižymėti autoriai ir kūriniai apie kuriuos sugebėjau rasti daugiau informacijos:
- Rokvelas Kentas „Tyrai: ramių nutikimų Aliaskoje dienoraštis”, „Salamina”
- Henris Toras
- Erikas Koljeras „Trise girios glūdumoj”
- Pilkoji pelėda „Apleistos trobelės pasakojimai”, „Girių Piligrimai”
- Henris Bestonas
- Aleksandras Engelgartas „Laiškai iš kaimo” (Panašu, kad lietuviškai šio autoriaus knygų nėra, bet „A Russian Province of the North” by Alexander Platonovich Engelhardt )
- Bronius Šablevičius „Dugne pasaulis kitoks”
- Markas Aurelijus „Sau pačiam”
- Česlovas Kudaba
- Naomi Uemura
- Zigmantas Gliogeris „Kelionė Nemunu”
- Leonardas Gutauskas „Vilko dantų karoliai”
- Petras Vasinauskas „Kelionė arkliu per Lietuvą 1975 metais”
- Michailas Prišvinas
- Ivanas Turegenevas
- Pranas Kutkaitis „Nuobodulys”
- Romas Sadauskas „Draustinis savyje”
- Vladas Dautartas „Pelkių žmogus”
- Juozas Aputis
- Vytautas Almanis
- Marius Katiliškis
- Paustovskis Konstantinas
Dar nepaminėjote Dersu Uzala – Sibiro medžiotojo, gamtos žmogaus.Irgi nuostabi istorija apie jį,autorius, rodos, Arsenjevas.
O H.Gudavičiaus knyga – nepakartojama.Tokios dar nebuvo Lietuvoje.Gali pajusti tą Dzūkijos miškų aromatą ir augalų bei gyvūnų buvimą čia pat , prie savo stalo…Tikra tiesa, kad žmogus privalo pagyventi sąlytyje su gamta, vienatvėje…
Nuostabi knyga. Perskaičiau ir „klaidžioja kažkas prie Krūčiaus. Laiškai iš kaimo. ” Atradimas man tos knygos. Tiesa, „laiškai iš kaimo” nebegaunu.
Sveiki, gal kas parduodat ar zinot kur gauti sia knyga? Labai reikia..