Apie
Sveiki, esu Paulius, svetainės Gamtininkas.lt įkūrėjas ir autorius.
Visada domėjausi gamta, jos reiškiniais ir gyventojais, o tik įsigijęs fotoaparatą fotografavau daugiausia augalus. Tai pastūmėjo jais domėtis vis daugiau, susipažinti su kai kurių vaistinėmis savybėmis, augimo bei rinkimo subtilybėmis.
Pamažu kaupėsi fotografijos, kurios tiesiog gulėjo kompiuteryje ir džiugino mane vieną, tad po kurio laiko nusprendžiau, kad verta turimomis fotografijomis pasidalinti su visais. Taip 2009 gimė svetainė Gamtininkas.lt (tuomet Zolininkas.lt).
Per kelerius metus svetainė išaugo, augalų monografijų skaičius perkopė 50, o lankytojų tik daugėjo. Džiaugdamasis, kad mano hobis duoda naudos ir kitiems, svetainę su malonumu nuolatos tobulinu ir atnaujinu.
Laikui bėgant pamažu keitėsi mano interesai, pradėjau domėtis ežerais, žuvimis bei vabzdžiais, tačiau neužmirštu ir augalų.
Gamtos fotografija, viskas kas susiję su gamta bei jos pažinimu tėra mano hobis. Nei mano darbas nei įgyta profesija su tuo nėra susijusi.
Svetainės turinys
Svetainėje Zolininkas.lt pateikiu surinktą ir susistemintą informaciją apie vaistinguosius augalus, jų rinkimą bei laikymą. Taip pat atrastus nesudėtingus, bet kartu naudingus ir įdomius receptus. Stengiuosi informaciją apie kiekvieną vaistinį augalą ar grybą surinkti iš kuo daugiau šaltinių, kad ji būtų išsamesnė ir tikslesnė.
Puslapio tikslas ne tik kaupti, bet ir nuolatos atnaujinti jau esamą informaciją. Siekiu, kad Gamtininkas.lt būtų tvarkingas tiek informacijos tiek technologine prasme, neatsiliktų nuo naujovių.
Verta paminėti, kad visos svetainėje publikuojamos fotografijos yra unikalios. Jei prie nuotraukos nenurodyta kitaip, jų autorius esu aš arba Eglė.
Idėjų straipsniams semiuosi iš kai kurių periodinių leidinių, knygų, populiarių interneto svetainių, o svarbiausia iš bendravimo su kitais žmonėmis.
Projekto istorija
2009 03 xx Paleista pirmoji svetainės Zolininkas.lt versija. Tuomet pirmasis straipsnis buvo apie Ankstyvąjį šalpusnį.
Iki 2013 metų svetainėje Zolininkas.lt daugiausiai dėmesio buvo skiriama vaistiniams augalams ir jų monografijoms. Retkarčiais pasirodydavo fotografijomis iliustruotas straipsnis iš mano fotoklajonių po miškus ar kasdienių gamtos pastebėjimų.
Šiuo metu daugiausia dėmesio projekte skiriama informacijos apie Lietuvos augalus rinkimui ir sisteminimui. Dažnai paruošiu foto reportažą, kuriame pasakoju apie savo keliones ir pastebėjimus gamtoje.
2018 01 03 Po beveik 9 metų nuo projekto starto, išryškėjo apie ką daugiausia rašau ir toliau noriu rašyti. Supratau, kad pavadinimas Zolininkas.lt nebeatitinka svetainės tikslo bei krypties, tad nusprendžiau ją pervadinti į Gamtininkas.lt. Šis pavadinimas daug bendresnis, nekelia vien gydomųjų ir liaudies medicinos asociacijų.
Įspėjimai žmonėms, kurie gydosi patys
Informacija apie vaistinių augalų gydomąsias savybes, skelbiama svetainėje Gamtininkas.lt, yra šviečiamojo pobūdžio. Jos dėka galite susipažinti kaip gamtos teikiamais turtais gydėsi senovėje gyvenę žmonės, kaip augalus rinko, ruošė naudojimui ir laikymui.
Dabartinė medicina ženkliai patobulėjo, kai kurie liaudies medicinos metodai buvo paneigti, o kai kurie patvirtinti. Dėl to naudodamiesi svetainėje Gamtininkas.lt rasta informacija praktiškai geriau pasitarkite su savo gydytoju.
Projekto tikslai
- Rinkti ir sisteminti informaciją apie Lietuvoje augančius ir auginamus augalus;
- Skatinti domėjimąsi Lietuvos gamta.
- Supažindinti su mus supančios gamtos įdomybėmis;
Vertybės
Kokybė, unikalumas, paprastumas, išsamumas.
Svetainės techninis sprendimas
Paulius Kripaitis ir Andrius Kripaitis.
Apie Zolininkas.lt spaudoje
Būtų įdomu sužinoti kokie augalai yra tinkami rinkti, kad leistu susikaupti ir skatintu protine veikla. Labai nebloga tema, kadangi prasideda mokslai daugumai nuo rugsėjo 1 dienos.
Pažinojau kitados Pasvalyje tokį linksmą žmogų Paulių Kripaitį, kuris gyveno su močiute,
ji ir užaugino jį. Jūs ne giminė jam?
Dėkui už įdomią ir naudingą svetainę :)
Ar galima teirautis informacijos apie gyvunus?
Labas Evelina, žinoma. Jei tik kažkuo galėsiu – pagelbėsiu.
Sveiki. Gavau keisto radinio šulinyje nuotrauką. Galbūt yra žnogus, moslininkas , kuris galėtų pasakyti kas tai yra?
Sveiki, Pauliau, kur Suvalkijoje dera ąžuolai? Norėtume rinkti giles kavai :)
Sveiki , gal turite varnalėšų sėklos? Labai reikia skubiai. Ačiū , Inga
Nuoširdi padėka svetainės autoriui ❤ Kiek įdomybių čia yra.. netyčia buvau užtikus morkų kavos receptą šioje svetainėje ir šiandien pasigaminau ją..patiko ir vyrui ir man.. Ačiū dar kartelį..