Valai – Lyduokiai – Siesartis – Žiemaitkiemis – Valai

Data: 2019-05-18

Dalyvių skaičius: 4

Tipas: dienos žygis

Specialus patiekalas

  • Savos gamybos makaronai Wok’e su džiovintais pomidorais; 
  • Japoniškas ramenas iš pakelio (ne tas kur rasite prekybos centruose);

Maršrutas

Ilgis apie 22 km. Didžioji dalis asfaltuotas kelias, kuris bent jau žygio metu labai nejudrus. Keli kilometrai žvyrkelio, kur nepravažiavo nei vienas automobilis. 

Lyduokiai ir Žiemaitkiemis – miesteliai su bažnyčiomis, kurios gana apleistos, didelio grožio nesitikėkite. Žygiuojant matėme kelis paminklus. Tai Gedimino pilies maketas, paminklas partizanams. Lyduokių miestelio pabaigoje matyti apleisto dvaro vartai ir likęs parkas su dideliais medžiais, į vidų nėjome, nes teritorija privati. Wikipedija nurodo, kad dvare yra išskirtinės architektūros mūrinių pastatų.

Abiejuose miesteliuose rasite parduotuves, tad žygiui maisto ir vendens tikrai nebūtina prisikrauti. Žiemaitkiemio „Koops” buvome pažymėtinai maloniai aptarnauti pardavėjos :) 

Nuobodžiausia atkarpa nuo Žiemaitkiemio iki Valų, kur nuo asfaltuoto kelio į  abi puses matyti dirbami laukai. Ten eiti sunkiausia, kai nieko įdomesnio nematyti aplinkui. Nereiktų atmesti galimybės, kad prie to prisideda ir atsiradęs nuovargis.

Nakvynė

Apsistojome baidariurojus.lt stovyklavietėje su pirtele. Aplinka paprasta, tvarkinga, šeimininkas malonus ir paslaugus. Rekomenduojam.

Šeimininko nurodymu aplink yra 2 piliakalniai, tai manau yra galimybė sudaryti maršrutą kita kryptimi apsistojant toje pačioje stovyklavietėje.

Kas išmokta

  • Gegužės mėnesį saulė itin kaitri, tad būtinai reikia pasinaudoti kremu nuo saulės. Jei galvojate, kad oras vėsus ir dėl to saulė jūsų nenudegins – klystate :)
  • Gamtoje galima paruošti ir „Wok” makaronus, tiesiog tam reikės kiek daugiau papildomos įrangos neštis su savimi.
  • Nepervirkit makaronų!!!

Žemėlapis

Galerija

Straipsnis papildytas: 30 birželio, 2019

Susiję straipsniai