Nevėžio krantuose

Po darbo dienos išsiruošiau pasivaikščioti Nevėžio pakrante. Dangus apsiniaukęs, o meteo.lt pranašauja lengvą lietų, bet dėl visą ko į kuprinę įsidedu fotoaparatą, galbūt atsiras kokia properša debesyje ir galėsiu kažką nufotografuoti.

Panašu į pavasarinį švitriešįPakrantė iš pradžių neatrodo labai įdomi, viskas iššluota buvusio potvynio, vietomis užsilikę šiukšlių ir upės žolių liekanų, o visi augalai kurie matosi – be žiedų. Gausiu kilimu keliasi garšvos, gailiosios dilgėlės, matyti nemažai lapų kurie labai panašūs į pavasarinį švitriešį. Pradeda palengva lynoti,  o aš judu tolyn tikėdamasis pamatyti kokį žiedą.

Medis su daug kamienų

Ir štai iš tolo kažkas kviečia prieiti savo išsiskiriančia alyvine spalva – visas plotas paprastųjų rūtenių. Jų žiedai arba jau baigia peržydėti arba visada nėra labai išvaizdžios formos. Žingsniuoju toliau su mintimi, gal čia kur gali būti tinkama vieta kokiam užsimiegojusiam žalčialunkiui, kuris mane nudžiugins alyviniais žiedais pasipuošusiomis šakomis. Deja, prieinu alyvinius šliaužiančiosios tramažolės kupstus, jų čia žydi nemažas būrys.
Braunantis per pakrantėje užsilikusias upės sąnašas vaizdas kartojasi, rūteniai, garšvų kilimas, kai kur lapus leidžiantys krūmai. Tiesa akis užkliūna už daugiakamienio medžio, kurio rūšies pasakyti negaliu. Gal kada čia užsuksiu vasarą kai medis bus sulapojęs, tada pažinti bus kiek lengviau.

Kitos nuotraukos

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai