Raguolis, dirvinis (lot. Consolida regalis Gray)

Vėlyvą vasarą eidamas pro pasėlių lauką pamačiau nuostabiai mėlynai žydintį augalą, kuris patraukė mano akį. Šiek tiek į orchidėją panašūs žiedai sudarė man įspūdį, kad tai koks retesnis augalas. Tačiau, kaip pasirodė vėliau, jo grožis klaidinantis, tai dažna pasėlių piktžolė ir nuodingas augalas moksliškai dirviniu raguoliu vadinamas.

Jį turėtume sutikti žiemkenčių laukų pakraščiuose, kur herbicidai dar jų nepaveikė, čia jų gali augti ir nemaža plantacija. Augalas vienmetis, tad jei pamatėte vienais metais, kitais galima toje pačioje vietoje nebe aptikti.

Kiti naudojimo būdai

  • Rašoma, kad augalo sėklos nuodingos ir iš jų paruošti milteliai naudojami vabzdžiams naikinti, deja neparašyta kokiems.
  • Raguolio žiedai gali būti  taip pat naudingi, jei norite išbandyti natūralių dažų gamybą, iš jų paruošti mėlyni dažai tiks šilkui ar vilnai.
  • Kadangi augalas labai dekoratyvus, yra išvestos ir kelios rūšys skirtingomis žiedynų spalvomis, kurios gali papuošti jūsų gėlyną.

Galerija

Naudotos literatūros sąrašas

  • [56] Autorių kolektyvas. „Lietuvos TSR Flora VI“ Vilnius: Mokslas 1980.
  • [87] Gudžinskas, Zigmantas. „Lietuvos induočiai augalai“ Vilnius: Botanikos instituto leidykla, 1999. ISBN 9986-662-14-1
Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai