Antbarzdė, belapė (lot. Epipogium aphyllum Sw.)

Naudotos literatūros sąrašas

  • [56] Autorių kolektyvas. „Lietuvos TSR Flora VI“ Vilnius: Mokslas 1980.
  • [20] Rašomavičius Valerijus. „Lietuvos raudonoji knyga“ Kaunas: „Lututė“, 2007. ISBN 978-9955-692-71-3
  • [87] Gudžinskas, Zigmantas. „Lietuvos induočiai augalai“ Vilnius: Botanikos instituto leidykla, 1999. ISBN 9986-662-14-1
Straipsnis papildytas: 13 balandžio, 2020

Susiję straipsniai

Komentarai: 2

  1. Bronius parašė:

    Gerbiamas Pauliau, pasidomėjau, kas gi gali rašyti apie antbarzdę daugiau, nei B.Šablevičius ir Z.Gudžinskas..? Šį augalą atradau 1984 m. ir jau 34 m jį tyrinėju ir saugau. Užteko parodyti vienam kolegai ir šis „skubos tvarka” fotonuotraukų prikrovė į int.svetainę. Sekantys žingsniai, tur būt, būtų antbarzdės augimvietės ištrypimas nuo fotografų ir gamtos „mylėtojų” žingsnių.
    Jūsų pateiktas lit.sąrašas sudarytas nepilnas, nes neįtraukti konkretesni, spec. tyrimams skirti str. ir knygos, pvz.,: Z.Gudžinskas, M.Ryla – 2006; B.Šablevičius – 1999 ir 2001.
    Manau, kad Jūsų „Žolininko” svetainėje neturėtų būti ypač retų ir niekaip nepanaudojamų augalų rūšių. Tebus tik vaistiniai, valgomieji ir pan. buityje naudojami augalai. Antbarzdė čia ne itin įsipaišo. Dirbu su augalija ir retomis gyvūnų rūšimis 40 metų ir patyriau: reta rūšis saugi tada, kai ji žinoma siauram ratui. Nes „plačioji visuomenė” ne saugo, o naikina.
    Pabarbiai – Bronius Ša.

  2. Paulius Kripaitis parašė:

    Labai ačiū už pastabas. Nesiekiu jokiu būdų pakenkti gamtai ar augalams, tuo labiau saugomoms rūšims. Šis literatūros sąrašas tikrai ne pilnas, o tik nurodo, kuo naudodamasis surinkau puslapyje matomus faktus apie šią rūšį: tikslų lietuvišką bei lotynišką pavadinimą, jo paplitimą Lietuvoje, ar augalas įrašytas į LRK.
    Mano tikslas rinkti faktinę ir foto medžiagą apie visus Lietuvoje augančius ir auginamus augalus nepraleidžiant nė vieno. Manau, kad galimybė susipažinti su retomis rūšimis, pamatyti kaip ir kokioje aplinkoje jos auga yra naudinga ir įdomi informacija visiems.
    Neneigiu jūsų patirties. Pasitaiko neapgalvotai, net kenkėjiškai, besielgiančių žmonių. Tačiau kokia tada prasmė saugoti ir tausoti tuos įdomius augalus, jei apie juos niekas nežino ir net nėra nuotraukoje matęs?

Komentarai