Kuo pasigrožėti gamtoje, kai kiti renka mėlynes
![IMG_7172](https://gamtininkas.lt/wp-content/uploads/2015/07/img_7172-1024x683.jpg)
Senokai buvau išvykęs į mišką fotografuoti geram pusdieniui. Gerai pagalvojus, senai buvau fotografuoti ir pačiam vasaros įkarštyje, kai lauke + 30 šilumos. Bet štai vakar susiklostė tokia neeilinė proga – kartu su renkančiais mėlynes atsidūriau miške. Neilgai uogavęs, pasisotinęs mėlynėmis, nusprendžiau, kad uogų skonio man jau pakanka ir su fotoaparatu bei trikoju išlindau iš miško į šalikelę.
Fotografuojant augalus tik tiek ir tereikia žinoti – miško gilumoje žydinčių augalų beveik nerasi. Žinoma, yra ir išimčių, tam tikros rūšys auga tik tamsiame ir brandžiame miške arba sunkiai prabrendamuose bruzgynuose, bet norint pamatyti kuo daugiau augalų rūšių į tankmę bristi neverta. Tad norint įvairovės geriausiai tinka miško pakelės, aikštelės, pagrioviai, mažai važinėjami keliukai ar net geležinkelio bėgių pašonės, o taip pat įvairių vandens telkinių pakrantės ir pelkynai. Tokiose atvirose vietose garantuotai rasi kelias dešimtis skirtingų žydinčių augalų beveik visus metus kai tik žaliuoja augalai.
Migliniai plačiai paplitę , o šunažolę teko matyti daugeliui, gal tik nežinojote kaip ji vadinasi ir tiesiog pavadinote tai smilga (beje smilgų Lietuvoje turime tikrai 4 rūšis, o gal ir daugiau). Migliniai nėra tie augalai, kuriuos pamačius iš tolo pievoje, lėktumėte prie jų pasidomėti, kas tai per grožis. Tačiau jie dekoratyvūs, įvairių atspalvių, o auga nuo mažiausių iki jūsų ūgį siekiančių.
Šį kartą klajojant miško keliu teko aptikti įvairių šios šeimos rūšių, kurių daugelio tiksliai apibūdinti nemoku:
- Raudoklė, paprastoji