Sinonimai Lietuvių liaudis tikrąjį margainį dar vadino: bernadagilis, marijondagis, šventadagilis. Kontraindikacijos Margainio preparatų nerekomenduojama naudoti kai sergama lėtine tulžies pūslės ir inkstų akmenlige. Jei margainio preparatai naudojami labai ilgą laiką gali pasireikšti varginantis rėmuo, viduriavimas. Vaistinės savybės Tikrojo margainio preparatai gerina kepenų veiklą, neutralizuoja laisvuosius radikalus, veikia kaip antioksidantai. Nurodomos ląstelių regeneraciją stimuliuojančios savybės. Margainis […]

Skaityti visą straipsnį Margainis, tikrasis (lot. Silybum marianum (L.) Gaertn.)

Pavasarinės alyvų žiedų kekės nudžiugina savo atspalviais ir nuostabiais aromatais. Bet ne tik dėl kvapo ir išvaizdos alyvos žinomos. Joms pražydus liaudis sprendžia, kada sodinti daržoves, o žiedų nuoviru girdo peršalusį, spiritine ištrauką trina skaudamus sąnarius. Nors padėti augalas ir gali, geriau prieš naudodami pasikonsultuokite su gydytoju, nes augalas nuodingas.

Skaityti visą straipsnį Alyvos, paprastosios (lot. Syringa vulgaris L.)

Čiobrelio žolės preparatai liaudies medicinoje naudojami sergant kvėpavimo takų ligomis, esant pilvo pūtimui. Augalas pasižymi priešuždegiminėmis, dezinfekcinėmis savybėmis. Čiobrelio nuoviras naudojamas esant blogam burnos kvapui.

Skaityti visą straipsnį Čiobrelis, paprastasis (lot. Thymus serpyllum L.)