Beržas gerai žinomas medis, kuris naudojamas medicinoje ir pramonėje. Gydomosiomis savybėmis pasižymi beveik visos beržo dalys, pradedant sula baigiant jaunomis šakelėmis bei derva. Geriausiai žinomos  šlapimą bei tulžį varančios, prakaitavimą skatinančios bei organizmą stiprinančios savybės, kuriomis pasižymi pumpuruose bei lapuose besikaupiančios medžiagos. Būtina nepamiršti antibakterinių ir grybelius naikinančių savybių,  jos būdingesnės iš beržo pagamintai dervai. […]

Skaityti visą straipsnį Beržas, karpotasis (lot. Betula pendula L.)

Citrina – vienas geriausiai žinomų citrusinių vaisių. Naudojamas įvairiausiose gyvenimo srityse pradedant kulinarija, baigiant buitine chemija. Liaudyje gerai žinomas ir naudojamas kaip vitamino C šaltinis, naudojamas šiuolaikiškesnių liaudies receptų gamybai Lietuvos kraštuose. Istorijoje žinomas jau nuo X a. Europoje pradėtas masiškai auginti tik apie 1800 metus. Lietuvoje auginamas kaip kambarinis augalas, tinkamai prižiūrimas veda vaisius.

Skaityti visą straipsnį Citrinmedis, tikrasis (lot. Citrus limon L.)

Bruknė gerai žinoma Lietuvos miškų uoga, pasižyminti vitaminingumu. Iš jos ne tik ruošiamos uogienės ir vitaminingi gėrimai, bet ir vaistiniai preparatai. Liaudis naudoja ne tik bruknės uogas bet ir lapus.

Skaityti visą straipsnį Bruknė, paprastoji (lot. Vaccinium vitis-idaea L.)