Kadangi jau praėjo rugsėjo 1 ir nuo šios dienos galima spanguoliauti, šeštadienį skubėjau į pelkę patikrinti ar taip gausiai pavasarį žydėjusios spanguolės sunokino uogas. Jau važiuojant iki uogavimo vietos pakelėse šalia kitų pelkių mačiau sustojusius kelis automobilius, o tai ženklas, kad uogų turėtų būti. Nekantraudamas važiuoju vingiuotu ir duobėtu miško keliuku iki žinomų uogavimo vietų.

Skaityti visą straipsnį Spanguolės, pelkė ir gamta

Susipažinti su pelkiniu gailiu dažnam tenka renkant mėlynes ar spanguoles, jo aštrų kvapą užuosite žydint ar praėjus ir sujudinus patį augalą. Gailis labai dažnas girtuoklių kaimynas, kurios būtent dėl šio augalo taip ir vadinamos. Pavaikščiojus po gailų sąžalynus dažnam galva susisuka, o kaltė vargšėms girtuoklėms suverčiama. Gailis kaupia nuodingąsias medžiagas, tad jo vaistinėmis savybėmis naudotis […]

Skaityti visą straipsnį Gailis, pelkinis (lot. Ledum palustre L.)

Šeštadienio rytą buvau nuvykęs į pelkę apžiūrėti kaip sekasi spanguolėms, ar jau prisirpo, ar dar visų uogautojai neišrinko. Galiu patvirtinti – dar yra. Pelkėje įdomu vaikščioti ne tik dėl uogų, ten ir oras kitoks. Susimaišę gailių, samanų ir pušų aromatai. Visas peizažas akiai mielas, o  iš arčiau į pelkės augmeniją pažvelgus vis ką naujo pamatai. 

Skaityti visą straipsnį Grįžus iš pelkės su spanguolėmis ir saulašare