Kaip rinkti vaistažoles

Norėdami patys rinkti vaistažoles bei vaistinius augalus visų pirma turime juos gerai pažinti. Vertėtų žinoti kurie vaistiniai augalai nuodingi, kuriuos galima sumaišyti su nuodingaisiais. Pririnkę netinkamų augalų galime pakenkti ne tik sau bet ir savo artimiesiems.

Įrankiai ir saugos priemonės

Vaistiniams augalams rinkti dažniausiai nereikia įmantrios įrangos. Priklausomai koks kietas augalas ar kurias augalo dalis rinksime, pakanka peilio, žirklių, sekatoriaus ar kastuvo . Kartais vaistažolių galime prisirinkti ir plikomis rankomis. Neužmirškime, kad kai kurie augalai, nors ir vaistiniai, turi nuodingų medžiagų, kurios patekusios ant odos ar į akis gali pakenkti. Tokiais atvejais reikėtų dėvėti pirštines, saugoti akis.

Indai ir talpos

Surinktos vaistinės žaliavos niekada nedėkime į uždarus plastikinius indus. Tokiuose, karštą dieną jie greitai kaista, prarandamos veikliosios medžiagos. Prieš eidami žoliauti pasiimkime pintinę, drobinį maišelį. Jei tokių priemonių neturime tiks ir paprasta skrybėlė, skara ar audinio skepeta. Stenkitės apsaugoti surinktas vaistažoles nuo tiesioginių saulės spindulių. Daugelyje augalų esančios medžiagos tiesioginiuose saulės spinduliuose suyra.

Rinkimo etika

Jei radome vaistažolių natūralioje augimvietėje, nesistenkime jų visų išrinkti. Vertėtų bent trečdalį jų palikti, tam kad jos ir toliau sėkmingai galėtų vešėti ir daugintis. Būkime draugiški augalams, neraukime jų su šaknimis, jie jų nesiruošiame naudoti. Nepamirškime, kad medžių žievę galima rinkti tik kirtavietėse, nuo nupjautų medžių.

Visada rinkime tik nesuvytusius, kenkėjų bei ligų nepažeistus, sveikus augalus. Rinkime tik tas augalo dalis kurias iš tiesų naudosime.

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai