Kada rinkti vaistažoles

Įvairūs vaistiniai augalai renkami nevienodai. Viskas priklauso nuo juose besikaupiančių biologiškai aktyvių medžiagų bei augalo dalies kuri bus renkama. Kiekvieno augalo skirtingose dalyse tokios medžiagos ima kauptis skirtingu metų bei paros laiku. Dėl to norint patiems rinkti vaistažoles derėtų į tai atkreipti dėmesį.

Paros laikas ir oro sąlygos

Dažniausia vaistažolės renkamos įdienojus, kai nudžiūva rasa ir augalai būna sausi. Tačiau yra vaistinių augalų, kuriuos būtina rinkti drėgnus, po lietaus ar anksti ryte, tam kad neišbyrėtų uogos ar sėklos. Kasant augalų šaknis, oro sąlygos nėra svarbios, nes jas iškasus vis tiek reikia nuplauti.

Metų laikas

Atsižvelgiant į metų laikus, pavasarį bei rudenį dažniausiai lupama augalų žievė, kasamos šaknys, skinami pumpurai bei jauni lapai. Vasarą renkami žiedai, vaisiai, kai kurios sėklos. Rudenį renkami vėlyvi augalai, vaisiai.  Kai kuri vaistinių augalų žaliava renkama ir po pirmųjų šalnų.

Rinkimo kalendoriai

Nepamirškime, kad vaistažolių rinkimo kalendoriai yra tik gairės nurodančios kada gali būti renkami vaistiniai augalai. Skirtingais metais augalų rinkimo laikai gali skirtis net ir visu mėnesiu. Dėl to gamtą turime stebėti ir patys.

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai