Aguona, birulė (lot. Papaver rhoeas L.)

Šios raudonžiedės gražuolės įsikuria kai kuriuose pasėliuose ir ryškiu raudoniu nuspalvina visą lauka. Būdamos tokios dekoratyvios puošia jas pamėgusių gėlininkų darželius pasipuošdamos ir kitokių atspalvių žiedais.

Jų antžeminė dalis naudojama liaudies medicinoje, galbūt net dažniau nei daržinės aguonos. Tik jų sėklų prisirinkti sunkiau, nes jos prinokusios greitai išbyra.

Vaistinės savybės

Aguonų vainiklapių preparatais gydomas bronchitas, virškinimo sutrikimai. Jie turi lengvą raminamąjį poveikį. Minimas net organizmą stiprinantis jų lapų ir sėklų poveikis.

Rinkimas ir laikymas

Vaistinei žaliavai renkami vos prasiskleidusių žiedų vainiklapiai, kurie džiovinami.

Naudotos literatūros sąrašas

  • [34] Gudžinskas Zigmantas, Rašomavičienė Birutė. “Lietuvos prieskoniniai augalai. Pamėgti ir mažiau žinomi, gerinantys savijautą ir nuotaiką” Kaunas: Šviesa 2008, p. 14-15. ISBN 978-5-430-04825-9
  • [56] Autorių kolektyvas. „Lietuvos TSR Flora VI“ Vilnius: Mokslas 1980.
  • [87] Gudžinskas, Zigmantas. „Lietuvos induočiai augalai“ Vilnius: Botanikos instituto leidykla, 1999. ISBN 9986-662-14-1
Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Vienas komentaras

  1. vida parašė:

    Labai graži gėlė, labai papuošia padaržes. Bet ar jas galima auginti? Yra sėklų parduotuvėse, bet nerandu aiškaus atsakymo, ar neužsitrauksiu baudos.

Komentarai