Henrikas Gudavičius „Laiškai iš kaimo”

IMG_20151201_0001Henriko Gudavičiaus knyga „Laiškai iš kaimo” padės išmokti atidžiau pažvelgti į gamtą ir kasdienį gyvenimą. Ji nemažos apimties, tad prie jos praleisite tikrai ne vieną žiemos vakarą. Autoriaus dienoraščio įrašuose – kaimiški vaizdeliai, gamtiniai pastebėjimai bei šiuolaikinės aktualijos, kartais – filosofiniai pamąstymai. Manau knygą įvertins tiek patyręs gamtininkas, tiek skubantis miestietis, pasiilgęs tikroviškų ir paprastų gamtos vaizdų.

Dažname dienoraščio įraše perskaitysime mokslinių ir liaudiškų augalų bei gyvūnų vardų. Tad žingeidesnis skaitovas turėtų šalia savęs turėti rašiklį, kur pasižymėti naujai sužinotą rūšies pavadinimą. Tai savotiška mokymosi priemonė, susipažinsite su įvairia Dzūkijos kasdienybe ten net nepabuvoję.

Kaip ir ankstesnėje knygoje, gausu nuorodų į Lietuvos ir užsienio autorių darbus, įvairias apysakas bei kūrinius. Kurių, gaila, taip lengvai bibliotekose nerasime. Ypač jei neskaitote rusų kalba.

Apibendrinant turiu pasakyti, kad tai puiki, lengva knyga, kurią verta perskaityti kiekvienam Lietuvos gamtos mylėtojui.

 

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai