Keliautojų pėsčiomis maratonas XV

Data: 2013-04-07

Dalyvių skaičius: 3

Trukmė: 1 diena

Vieta: Palūšės ežeryno apylinkės

Daugiau nei prieš dvi savaites teko sudalyvauti keliautojų pėsčiomis maratone. Šiame renginyje buvo galima išbandyti savo jėgas keliaujant pėsčiomis didelius atstumus, pagerinti savo orientacijos miško vietovėse įgūdžius ir tiesiog gerai praleisti laiką keliaujant gamtoje.

ŠilagėlėsMaksimaliai per dvi dienas buvo įmanoma dalyvauti 4 etapuose ir nueiti apie 100 km (apie 25 km kiekviename etape). Tačiau kaip keliautojas pėsčiomis – mėgėjas labai džiaugiuosi įveikęs pirmuosius du etapus – per dieną nueita 50 km. Iš karto po tokios distancijos įveikimo bet koks maistas būna pats skaniausias, o miego vieta pati minkščiausia ir geriausia :)

RaktažolėsŽygio metu ne tik žymėjusi maratono atskaitos punktuose bet gėrėjausi ir nuostabia Aukštaitijos nacionalinio parko gamta. Sutikau 2009 metais metų vabzdžiu paskelbtą Violetinį gegužvabalį (palietus gali išskirti lipnią medžiagą, kurioje yra kantaridino, kuris mirtinas patekus į virškinamąjį traktą, o išoriškai stipriai degina odą). Taip pat pagaliau pamačiau natūraliai augančią šilagėlę ir daugybę raktažolių, kuriomis Panevėžio apylinkės matyti neteko.

Džiaugiuosi, kad pavyko sudalyvauti tokiame renginyje ir būtinai norėsiu dalyvauti jame kitais metais.

 

 

Straipsnis papildytas: 9 liepos, 2018

Susiję straipsniai

Komentarai: 5

 1. Nija parašė:

  Dalyvauciau tokiose maratonose,
  kada jie vyksta ,truksta informacijos apie tokius renginius
  noreciau dalyvauti kitais metais

 2. Žolininkas parašė:

  Vienas iš šaltinių apie renginius čia: http://www.turistas.lt/lietuvo.....Itemid=163

 3. Tomas parašė:

  o koks ten vabalas pirmoja nuotraukoje?

 4. Žolininkas parašė:

  Violetinis gegužvabalis

Komentarai