Rauginti obuoliai
Seniau žmonės raugino ne tik kopūstus ir agurkus bet ir obuolius (iš tiesų tai raugino labai daug ką – net grybus ir uogas, bet apie tai gal kitą kartą). Rauginimui labiausiai tiko vadinamieji „Antaniniai” obuoliai, kurių šiemet visai nemažai užderėjo. Tad prisiskaitęs įvairių receptų ir patarimų nusprendžiau galiausiai nebe svajoti apie raugintus obuolius, o iš tikrųjų tai padaryti. Kol kas turiu pasakyti, kad tai eksperimentinis receptas, ir jo rezultatai paaiškės tik po kurio laiko, tačiau pasidalinti juo, manau, verta. Galbūt kokią nors variaciją išbandysite ir jūs.
Ingredientai
- Cukrus ~300 g (12 v. š.)
- Druska ~100 g (4 v.š.)
- Ruginiai miltai ~75 g
- Juodųjų serbentų lapai 2 saujos
- Vyšnių lapai 2 saujos
- ~10 l vandens (nevirinto)
- Kibiras, kubilas ar kitas tinkamas rauginimui indas
- Dangtelis ir priemonė paslėgimui (poros kilogramų svoris, akmuo ar pan.)
- Pakankamas kiekis obuolių (aš naudojau būtent „Antaninius”, galbūt tinka ir kitokie)
Procesas
- Pasiruošiame užpilą:
- Sumaišome ruginius miltus su nedideliu kiekiu vandens. Juos užplikome 1 l verdančio vandens. (Kam būtent reikia juos užplikyti nežinau, bet taip radau recepte. Tai vienas iš variantų, nes vietoj ruginių miltų galima naudoti salyklo nuovirą, arba tiesiog rugių šiaudus, bet pagal situaciją turėjau tik ruginių miltų);
- Supilame į užplikytus miltus cukrų ir druską ir maišome kol ištirps;
- Viską užpilame vandeniu ir išmaišome kad gautųsi apie 10 l užpilo;
- Sudedame obuolius. Ant pasirinkto indo dugno sudedame pusę turimų serbentų ir vyšnių lapų ir vienas ant kito dedame obuolius kol nuo indo viršaus lieka vietos maždaug per du obuolius. Tuomet ant viršaus sudedame likusius vyšnių ir serbentų lapus.
- Užpilame ir paslegiame obuolius. Obuoliai vandenyje neskęsta dėl to jie ims kilti iš indo. Užpilame obuolius taip, kad skystis nebūtų iki pat indo kraštų, nes paslėgus viskas bėgs per viršų. Čia svarbiausia, kad paslėgus visi obuoliai būtų apsemti.
- Laukiame rezultatų:
- 4-5 dienas palaikome kambario temperatūroje
- Išnešame į vėsią (~4° C) patalpą ir po mėnesio galima ragauti. (Čia galbūt laikant aukštesnėje temperatūroje galima jau valgyti greičiau, tačiau reikia išbandyti.)
Asmeniniai pastebėjimai
- 2016.09.13 Raugti agurkams naudojami ąžuolo lapai. Jie dedami, tam kad agurkai gautųsi kietesni. Tam pačiam tikslui ąžuolo lapus galite panaudoti raugiant obuolius.
- Obuoliai kambario temperatūroje rūgo 5 dienas. Paragavau, jau įgavę malonų rauginimo prieskonį. Išnešiau į vėsesnę vietą, po savaitės vėl ragausiu.
- Jau prabėgo 20 dienų po obuolių užraugimo, skonis labai geras, galima valgyti kartu su kitais patiekalais ar vienus.
- 2014.09.15 Užraugiau obuolius vien tik su ruginiais šiaudais be miltų. Tikiuosi kokio nors kitokio rezultato.
Galerija
Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017
Labai įdomus receptas, būtų smagu sulaukti Jūsų komentaro kaip gi viskas baigėsi :)
Ačiū
Cha cha, tik dabar pastebėjau, kad įrašas paskelbtas visai neseniai, tad kantriai lauksiu naujų komentarų gerokai vėliau, o tuo tarpu ir pati išmėginsiu Jūsų nurodytą receptą.
Straipsnis skelbtas prieš metus laiko, tik papildytas ar pataisytas visai neseniai. Obuolių skonis buvo labai geras, tik padariau klaidą uždėdamas didelį akmenį prispaudimui, tai kai kurie obuoliai deformavosi.
deformacija-menkniekis, bet svarbiausia skonis…
ar butinai ruginiu. o jeigu is kvietiniu padaryti rauga su mielem paskui uzplikinti gal butu panasus skonis.
ar butinai ruginiu. o jeigu is kvietiniu padaryti rauga su mielem paskui uzplikinti gal butu panasus skonis.mano tel . 861838251 kauno raj.paskambinkit