Blakės kareivėliai

Sumaniau, kad galiu sau leisti pasidalinti mintimis ne tik apie augalus, liaudies mediciną ar receptus, bet ir kitus įdomius gamtos objektus. Taip atsitiko todėl, kad jau nebe pirmi metai kai pavasari vos nutirpus sniegui ir sušilus orui pastebiu daugybę raudonai juodų vabalų. Šie nieko pikto akivaizdžiai nedarantys vabzdžiai – blakės kareivėliai.

Galima būtų spėti, kad jie taip pavadinti todėl, kad pasirodo didžiulėmis grupėmis („armijomis”) ir susispietę šildosi saulės atokaitoje. Vėliau pavasarį bei vasarą juos dažniausia pamatau bėgiojančius pavieniui.

Jei norite šiuos vabalus sutikti galite jų ieškoti po liepomis, kur gausu nukritusių šių medžių lapų. Juose blakės kareivėliai žiemoja ir ieško maisto – liepų sėklų.

Dar įdomu tai, kad stebint šiuos vabzdžius atlikta nemažai tyrimų, kurie leidžia daryti prielaidą, kad šie vabalai turi asmenybes. T.y. ne visi kaip robotai atlieka vienodus veiksmus, bet kai kuriose situacijose veikia pagal individualius modelius.

O jums ar teko matyti šių „karingų” vabalų?

Asmeniniai pastebėjimai

Blakė kareivėlis ridena liepos sėklą

2014 03 28 Pirmą kartą pastebėjau ir nufotografavau įrodymą, kad blakės kareivėliai kaip nors susiję su liepų sėklomis. Anksčiau buvau tik skaitęs, kad jie šiomis sėklomis minta, o dabar mačiau kaip šis vabalas ridena vieną liepos sėklą.

 

 

 

Galerija

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Vienas komentaras

 1. Arūnas parašė:

  Sveiki,

  smagu buvo atrasti šį straipsnį apie blakes kareivėlius. Ir nuotraukos labai gražios. Įdomus sutapimas – sekmadienį su fotoaparatu vaikštinėjau stačiatikių kapinėse Vilnuje ir ant vieno seno antkapio prie pat žemės pamačiau daugybę šių mielų padarėlių. Esu juos matęs po vieną kažkurią vasarą anksčiau, tik dar nežinojau jų pavadinimo. O pavadinimas tikrai įdomus: lietuviškai jie „kareivėliai”, anglų kalboje „ugninės bakės”, rumuniškai – „kunigo karvės”… Šiuo metu jie poruojasi, tad telkiasi į kartais dideles grupes.
  Malonu žinoti, jog yra žmonių, kurie neužmiršta savo pirmapradiškumo bei subega pastebėti ir džiaugtis gėlės žiedu, drugeliu, vabalėliu…
  Jei svetainės autorius sutiks, dalinuosiu anglška nuoroda apie „savuosius” ugninius kareivėlius:
  http://www.arunasworld.com/firebug/

  Sėkmės!

Komentarai