Prie Mūšos upės

Savaitgalį šauniai praleidau laiką gamtoje prie upės, žvejodamas ir braidydamas paupio pievas. Buvau užsukęs ir į šalia esantį miškelį apžiūrėti ar jau dygsta valgomieji grybai.

Kelionės akimirkas įamžinau fotoaparatu, tad aptiktais augalais bei pamatytais vaizdais noriu pasidalinti.

Šio tinklaraščio pirminis tikslas buvo dalintis įspūdžiais ir fotografijomis iš kelionių gamtoje susipažįstant su Lietuvos augalais, besidomint vaistinėmis jų savybėmis, tačiau pagalvojau, kad keletas sakinių apie rekreacinę žvejyba taip pat bus kam nors įdomūs ar net paskatins išvykti iš namų ir praleisti laiką gamtoje. Bet apie viską nuo pradžių

Pirmiausia įdomu tai, kad Mūšos paupyje aptikau keletą  įdomesnių, man dažniau lankomose vietose nesutinkamų arba retai matomų augalų. Gausiausiai ten žydi snapučiai, gali būti, kad pieviniai. Lietuvoje jų 14 rūšių, tad tiksliai pasakyti kuriuos aš mačiau negaliu. Įdomu tai, kad peržydėjus subręsta ankštelės, kurios gana panašios į ilgą paukščio snapą.

Keliose vietose dideliais, alyvinės spalvos žiedais pasipuošę dagiai (manau, kad lenktagalviai, Lietuvoje 3 rūšys). Pakeltas žiedas ir tik besiruošiantis žydėti augalai atrodo tikrai išvaizdžiai ir tiktų auginti net prie namų.

Mačiau nemažai jau pažįstamų augalų, kurie dažni beveik kiekvienoje pievoje, tačiau sudomino pakelėse ir krūmynuose augęs panašus į notrelę, vabzdžių lankomas augalas. Jo nuotrauka prie neatpažintų augalų. Tai paprastoji sukatžolė.

Gražūs pavieniai žydintys augalai, gražiai atrodo ir jų visa pieva. Neatsispyriau pagundai nufotografuoti paupyje besiganančią karvę, kuri ne tik grožėjosi augalais, bet juos su apetitu ir kramsnojo.

Tiems kurie susidomėjo, dėl ko straipsnelio pradžioje aš užsiminiau apie žvejybą, dalinuosi ištraukto lyno nuotrauka. Ši ne tokia jau maža žuvis užkibo ne man, bet ją ištraukti per vandens augmeniją garbės turėjau aš. Žvejojantys supranta kaip gera stebėti niurksinčią plūdę ir žino koks jausmas užlieja traukiant laimikį bijant, kad jis nenutrūktų. Krante saugiai spurdanti didelė žuvis suteikia džiaugsmo visai likusiai dienai. Norintiems patirti ar prisiminti tą gerą jausmą siūlau griebti meškeres ir artimiausiu metu lėkti gaudyti savo didžiausios žuvies.

Turėdamas laisvą akimirką nuo plūdės priežiūros stebėjau vandens augmeniją ir užkliuvo ajero išleistas žiedas. Tačiau ajerai Lietuvos sąlygomis sėklų nesubrandina, nes nėra jų žiedus galinčių apdulkinti vabzdžių.

Štai tiek savaitgalio įspūdžių iš Mūšos upės ir jos pievų, ką tik grįžęs šviežiais įspūdžiais dalinuosi su jumis.

P.S. Aplankytame netoliese esančiame miškelyje valgomųjų grybų dar nematyti, auga tik keli nepažįstami, neišvaizdūs grybai. Tačiau tai jau ženklas, kad greitu metu pasirodys ir valgomieji kepurėtieji.

Atpažinti augalai

Galerija

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai: 5

 1. Vita parašė:

  Tas neatpažintas augalas – tai sukatžolė.

 2. Žolininkas parašė:

  Ačiū Vita

 3. Pikuolis parašė:

  Sveiki. Na nzn kaip dabar. Per seniau. Prie musos upes, netoli Rudiskiu k. Joniskio r. Aukdavo daug metu….

 4. Pikuolis parašė:

  Na seniau, nzn kaip dabar prie Musos upes. Netoli Rudiskiu k. Joniskio r. Augdavo daud paprastuju metu….

Komentarai