Rabarbarų džemas

Šį savaitgalį mano dėmesį patraukė sodyboje suvešėję rabarbarai. Jau buvau anksčiau rašęs apie rabarbaro vaistines ir maistines savybes, tačiau ką nors gaminti iš rabarbarų dar nebuvo tekę.

Neseniai kavinėje teko ragauti labai skanaus pyrago su rabarbarų įdaru, tad pamaniau – kodėl gi nepasigaminus nesudėtingo skanėsto pačiam. Tiesą sakant, niekada pats neviriau jokios uogienės ar džemo, taigi visas gamybinis procesas buvo labai įdomus, o rezultatas džiuginantis.

Interneto platybėse aptikau įvairių rabarbarų džemo gamybos receptų (kažkodėl jis vadinamas rabarbarų uogiene). Keletą jų perskaitęs adaptavau gamybos procesą ir reikalingas priemones taip:

Ingredientai

 • Rabarbarų lapkočiai (1 kg)
 • Cukrus (0,8 kg)

Gaminimo procesas

 1. Lapkočius nuplauname, nulupame ir smulkiai supjaustome;
 2. Apipilame supjaustytus rabarbarus cukrumi (apie 0.8 kg) ir palaikome 1-2 valandas, kad atsirastų sulčių;
 3. Dedame indą su rabarbarais cukruje ant viryklės  ir kaitiname, kol išgaruos vanduo ir masė taps klampi ir rusva (apie 30 min);
 4. Karštą džemą pilame į sandariai užsukamus, sausus ir švarius stiklinius indus.
 5. Gardžiuojamės skaniausiu rabarbarų džemu.

Pastabos

Žvalgydamasis receptų aptikau įvairių būdų, kuriuos taikant reikalinga nupilti susidariusį sirupą, jį užvirinti, ir vėl užpilti rabarbarus, tačiau nusprendžiau, kad galima visa tai paruošti žymiai paprasčiau ir viskas gavosi labai gerai.

Receptuose siūloma naudoti skirtingus kiekius cukraus nuo 0.8 iki 1.5 kg . Pirmą kartą pasirinkus 1kg gavosi saldus džemas, tad aukščiau pateiktame recepte cukraus kiekį sumažinau, ir artimiausiu metu išbandysiu, ar toks kiekis pakankamas.

Džemą reikėtų virti iš jaunų rabarbarų lapkočių, nes jie minkštesni, greičiau suverda, o svarbiausia juose mažiau oksalo rūgšties.

Džemą galima virti ir dar trumpiau net apie 15-20 min. Tada jis bus labiau panašus į uogienę, išliks natūralesnė žalsva rabarbaro lapkočių spalva.

Galerija

 

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai: 7

 1. zita parašė:

  Tikrai labai skanu,bet labai skanu ir rabarbaru sultys.Isspaudus per sulciaspaude supilti i puoda ,uzvirinti ideti 1,5 rg cukraus ant 3 litru sulciu ir kaitinti tol kol pilnai istirps cukrus .Ispilstyti i bet kokia stikline tara kuri sandariai uzsidaro.Labai skanus kisieliai,saldzios sriubos karsta vasaros diena.Skanu ir saltas gerimas isipylus i paprasta vandeni be jokiu konservantu.Skanaus.

 2. Algimantas parašė:

  Su termiškai apdorotais rabarbarais elgtis reik labai atsargiai. Jie, kaip ir rugštynės, virti turi daug oksalo rūgšties, kuri kaupiama organizme, o „išvesti” ją kūno labai sunku. Neitralizuojama taip: verdant įdedama kreidos keli gramai. Beje ir švieži rabarbarų kotai, bei rugštynės valgomi jauni tik pavasarį. Nusistovėjus šiltiems orams (rodos virš +17 C), tiksliai dabar nepamenu, arba brandinantys sėklas – LABAI KENKSMINGI !

 3. Žolininkas parašė:

  Taip, džemus ir pyragus reikia gaminti tik iš jaunų rabarbarų lapkočių.

 4. Vaida parašė:

  O koks galutinis kiekis gaunasi? Man vis sunku apskaičiuoti indus, kiek jų reikės :)

 5. Žolininkas parašė:

  Sunku dabar atsiminti kiek gavosi, bet manau apie 0,75 l, reikėtų pasiruošti mažesnių stiklainių apsidraudimui.

 6. Dalia parašė:

  nupilti, užvirti ir vėl užpilti sirupą reikia tuomet, kai norisi gabaliukų nesuvirusių

 7. Morka parašė:

  Bandysiu surizikuoti, darydamas uogienę su šiuo metu nuskintais rabarbarais.

Komentarai