Šlapinimasis į lovą

Vaikams šlapimo nelaikymas sulaukus 5 ir daugiau metų, dažniausia, psichologinių problemų pasekmė. Kartais pasitaiko ir fiziologinių sutrikimų, kurie gali sukelti šį negalavimą.

Dažniausia šlapinimasis į lovą vaikams išnyksta 3-5 metuose. Tačiau ir vėliau net apie 15% penkiamečių ir apie 10% dvylikamečių vis dar gali turėti tokį organizmo sutrikimą.  Kai kada naktį šlapimo nelaiko ir suaugusieji, tačiau tokių pasitaiko tik vienas iš šimto.

Liaudies medicina šlapimo nelaikymą gydo arbatomis, kurios veikia tiek šlapimo išsiskyrimą, tiek žmogaus psichologinę būseną. Dažniausiai minimi šie augalai ir produktai:

  • Jonažolės arbata (Naudotina kai ligonis nelaiko šlapimo dėl psichologinių problemų. Jonažolės preparatai turi psichologinę būklę gerinančių savybių.)
  • Bruknių lapų arbata
  • Medus

Bandant gydytis jonažolių ar bruknių arbatomis reikėtų nepamiršti, kad jas verta gerti tik iš ryto ir per pietus. Geriant arbatas vakare pripildysite organizmą skysčių, dėl ko dar kartą gali pasireikšti šlapimo nelaikymas.

Šiuolaikinėje medicinoje, užsienio farmacijoje šlapimo nelaikymą gydančių vaistų sudėtyje yra didžiažiedės tūbės (Verbascum densiflorum L.), kuri auga ir lietuvoje.

Straipsnis papildytas: 11 gruodžio, 2017

Susiję straipsniai

Komentarai